جدید ترین ها
 

 محصولات شرکت نوکیا معمولاً به داشتن دوربین های پیشرفته و با کیفیت تر نسبت به رقبای هم رده معروف بوده اند و همکاری نوکیا با شرکت کارل زایس را نیز می توان نشانی از توجه این شرکت به بخش تصویر برداری محصولات خود دانست. در سال های اخیر نیز نوکیا با عرضه محصولاتی چون نوکیا پیور ویو 808 با دوربین 41 مگاپیکسلی و یا نوکیا لومیا 920 با امکاناتی مشابه، بار دیگر اثبات کرد که این شرکت همچنان در بخش تصویر برداری نسبت به رقبای خود برتر است.

اما دقیقاً در زمانی که فکر می کردیم حداقل در بخش دوربین، نوکیا بر قله موفقیت ها قرار دارد، خبری تعجب برانگیز در خصوص جدایی مدیر بخش تصویر برداری این شرکت یعنی آقای Damian Dinning شنیدیم. این مدیر با سابقه از سال 2004 هدایت بخش تصویر برداری نوکیا را بر عهده داشته و واقعاً با وجود محصولات ذکر شده، می توان گفت که وظیفه خود را به خوبی انجام داده است.

Damian Dinning

اما بیاید نگاهی دقیق تر به دلایل جدایی این مدیر از شرکت زخم خورده نوکیا بیاندازیم. این اطلاعات از سوی شعبه واقع در کشور انگلستان نوکیا، منتشر شده است:

«در پی جابجایی مراکز مهم و استراتژیک نوکیا به داخل خاک فنلاند، و با بی میلی فراوان، Damian Dinning شخصاً تصمیم به ترک شرکت نوکیا در تاریخ 30 نوامبر سال جاری گرفته است. در 9 سال گذشته، وی نوآوری ها و خدمات ارزشمند فراوانی را، بخصوص اخیراً در برنامه محصولات هوشمند شرکت نوکیا، به انجام رسانده است. ما از تلاش های او در نوکیا سپاسگزاریم و برای او آرزوی بهترین ها را داریم.»

البته هرچند دلایل جدایی او در بالا کاملاً شخصی ذکر شده و خود او نیز تائید کرده که ممکن نبودن نقل مکان وی به فنلاند دلیل جدایی او از نوکیا است، اما این روز ها نمی توان حرف های گفته شده از چنین کمپانی هایی را به سادگی باور کرد. همانطور که می دانید نوکیا در شرایط بسیار بدی به سر می برد و هر روز خبرهای جدیدی از اخراج کارکنان و تعطیلی بخش های مختلف این غول فنلاندی به گوش می رسد.

Nokia Pureview 808

از طرف دیگر آمار فروش دو محصول درخشان نوکیا در سال های 2011 و 2012 بسیار ناامید کننده بوده و دو محصول ذکر شده -- که اتفاقاً بهترین ها در بخش تصویر برداری در کلاس خود می باشند -- نیز اصلاً موفق به خارج ساختن نوکیا از شرایط سخت کنونی نبوده اند. بنابراین خیلی دور از ذهن نیست اگر حدس بزنیم که Damian Dinning در پی یافتن موفقیت های جدید راهی کمپانی آینده دار تری است. می توانید تصور کنید اگر فناوری های PureView بر روی آیفون و یا محصولات سری گلکسی بودند، این مدیر و گروهش می توانستند چقدر موفق تر از اکنون باشند؟

البته مشخص شده که Damian Dinning در فکر پیوستن به یک کمپانی رقیب نوکیا نیست و علاقه او به خودرو باعث شده که او وارد کمپانی خودروسازی جگوار شود. خوشبختانه این حوزه کاری برای استفان الاپ -- مدیر عامل کنونی نوکیا -- اصلاً جای نگرانی ندارد اما جدایی یک مدیر توانمند از نوکیا در شرایط کنونی می تواند اثرات بسیار مخربی در پی داشته باشد.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ جمعه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۱ توسط 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  

  • دانلود فیلم
  • قالب وبلاگ